Dny otevřených dveří MST – Vista Days 17. a 18. října

První velká společenská a prezentační akce po celkové rekonstrukci školicího střediska MST byly „Dny otevřených dveří MST – Vista Days“ 17. a 18. října, během nichž jsme díky podpoře a spolupráci s nově vznikajícím týmem STUDER –  HARMAN Professional Audio představili všechny novinky, které tato divize uvolnila k prodeji ve druhém pololetí letošního roku.   Za přítomnosti aplikačního inženýra STUDER, pana Manuel Mercadal jsme měli možnost prakticky předvést nový model digitální zvukové režie Vista 5 BE v provedení se 32 tlumiči a s kombinovaným redundantním jádrem, z nichž jedno bylo nové DSP Compact Infnity Core a druhé pak DSP na bázi průmyslového serveru DELL se čtyřkanálovou kartou A-Link s celkovou kapacitou 4x 768 mono-ekvivalentních kanálů. Jako multitrackový zdroj  pro ukázky živého mixu posloužil místní server s DANTE kartou, alternativní m zdrojem pak byla malá instalace STUDER Micro.

Během dvou dnů se u nás vystřídalo přes 50 zvukových mistrů, systémových inženýrů a vedoucích technických pracovníků všech veřejnoprávních i velkých soukromých televizních a rozhlasových organizací, kteří vytvořili vynikající atmosféru neformálního setkání.  Velice nás potěšilo, že s povděkem byla kvitována volba nápojového lístku – spodně kvašený Raven 12 a  IPA Raven 15 vydržely přesně do konce druhého dne.  Vista Days byly skutečně příjemnou oslavou sedmdesátého výročí založení společnosti STUDER, které na letošní rok připadlo.