během posledních 6 měsíců se rozšířila nabídka univerzálních analyzátorů datových technologií VeEX o dva nové ruční bateriové modely:

  • miniaturní kompaktní tester MTX150 je zcela novou platformou, která kompletně nahrazuje všechny testery na bázi chassis V100.  Jednalo se o velmi populární a rozšířené testery Ethernetu  MX100 a MX120,   SDH/PDH testery TX150 a kombinované Ethernet/PDH testery s podporou SyncE/1588v2 TX130.  Nový model MTX150 je nabízen v různých variantách kombinací měřicích rozhraní Ethernet / FiberChannel,  SDH, PDH, OTN a Datacom, přičemž nejjednodušší Metro-verze podporující měření na 1000BaseT/X a všechny testy propustnosti, BERT, RFC2544, Y:1564  včetně Q-in-Q a multistreamových úloh je finančně velmi dostupné řešení i pro nejmenší ISP poskytovatele.
  • Ruční bateriový multi-portový analyzátor TX340S je nejvyšším modelem řady TX300, který podporuje měření všech digitálních metropolitních i transportních technologií včetně 10GBaseT, 2.5G a 5G Eth, až do 100G Eth, FiberChannel až do 32G, SDH/PDH/OTN. Umožňuje provádět 4 zcela nezávislá současná měření na různých kombinacích technologií a rozhraní, disponuje až čtyřmi nezávislými vstupy referenčních signálů a lze jej osadit přesným a disciplinovatelným zdrojem taktu – CSAC (Chip Scale Atomic Clock).   Analyzátor tedy podporuje měření stability frekvence a fáze i obnovených hodin a všechna další měření kategorií SyncE a 1588v2 PTP.
  • Velký zájem v posledních týdnech vzbudila průmyslová sonda RTU s možností instalace libovolné kombinace až dvou měřicích modulů OTDR, OSA, OLTS a zejména dvouportového modulu 320.  V plném osazení tak sonda RTU plní obdobné funkce, jako přenosný model TX340S, jedná se však o high-availability zařízení 1U/19“ se zdvojeným napájením, zabazpečeným přístupem a možností využití pro automatizovaný a distribuovaný měřicí systém VeSion.  Ideální kombinací je pak centrálně umístěná sonda RTU s modulem 320 a některý z ručních testerů VeEX pro měření reálné kvality datových a hlasových služeb na vrstvách L4 až 7.  Jedná se o měření podle RFC6349 (stateful TCP – iPerf v2 i v3) včetně průchodu přes adresní překladač (NAT),  asymetrická multistreamová měření podle Y.1564, Speedtest proti Ookla serveru, FTP transfer test, L2 transparency test a další měření.

Pokud je vaše současná praxe blízká některé z výše popsaných  aplikací, velice rádi se s vámi domluvíme na krátké návštěvě, během které předvedeme praktické nastavení, obsluhu a zpracování výsledků na zařízení, které dle vašeho názoru nejlépe vyhoví vašim nárokům a požadavkům. Samozřejmostí je možnost krátkého zapůjčení zdarma a vysvětlení politiky sdílení a přenosu měřicích licencí, metodiky měření či interpretace výsledků.   Zhruba od 20. září budeme mít k dispozici zcela zrekonstruované prostory MST Na Cikorce včetně nového školicího centra a větší skupiny zájemců tedy rádi přivítáme i u nás v Modřanech. Detaily na info@mst-as.cz