Ruční bateriový spektrální a signální analyzátor Anritsu MS2090A

Nejvýznamnější novinkou posledních několika let z dílny kalifornské divize MMD koncernu Anritsu je ruční bateriový spektrální a signální analyzátor MS2090A. Přístroj, který byl představen v posledním únorovém týdnu na kongresu MWC v Barceloně se svými parametry vzdálil všem konkurenčním řešením a je navržen pro práci v prostředí radiové části mobilních sítí 5G. Řada MS2090A  nabízí celkem 5 modelů s odstupňovaným frekvenčním rozsahem až do 54 GHz a umožňuje tak práci se všemi radiovými technologiemi.  Významnou vlastností, kterou dosud nedisponoval žádný spektrální analyzátor Anritsu je funkce  spektrální analýzy v reálném čase (RTSA), která zajišťuje zachycení a zobrazení skutečně všech signálů včetně náhodných jednorázových tranzientních jevů.  Důležitou funkcí je možnost demodulace 5G NR signálů, která je zajištěna šířkou pásma pro zachycení 100 MHz. Vyhodnoceny a zobrazeny jsou signály a parametry IDs, RSRP, SINR, EVM, snadná jsou přejímková a rozhodčí měření  výkonu v kanálu, přeslechu v sousedních kanálech a dodržení parametrů definované emisní masky.  Mimořádná pozornost byla věnována ergonomii a mechanickému návrhu přístroje MS2090A: 10,1“ ultra-kontrastní  displej  splňuje požadavky normy IK08 ohledně odolnosti a odolá testům pádu ocelovou koulí o hmotnosti 1 kg z výše 1m. Přístroj představíme v závislosti na jeho dostupnosti během některé z našich jarních akcí.