nahrávám mapu....

Datum / čas
Date(s) - 21/10/2020 - 22/10/2020
Celý den

Místo konání
Kurdejov

Kategorie


Dámy a pánové, vážení obchodní partneři, kolegové, přátelé,

rádi bychom vás pozvali na další ročník podzimního Technického semináře, který letos připadá na středu 21. října a čtvrtek 22. října 2020 v tradičním a osvědčeném prostředí hotelu Tenis v Kurdějově.  Vzhledem k zcela nové situaci a podmínkám, ve kterých jsme nuceni se již půl roku pohybovat, jsme důkladně zvažovali všechna možná rizika a s řadou z vás jsme minulý týden konzultovali váš názor na záměr takové setkání uspořádat.  Jsme velmi příjemně překvapeni, že velká většina oslovených má zájem se akce zúčastnit.  To nás zavazuje k maximálnímu úsilí o dodržení všech zásad pro pořádání podobných setkání v období s častějším výskytem infekčních onemocnění.  Samozřejmostí bude zajištění rozumného odstupu mezi posluchači v přednáškové místnosti a nabídka různých souběžných volnočasových aktivit s cílem omezit situace s velkou koncentrací osob pobývajících dlouhodobě v malém uzavřeném prostoru. To vše spolu se zodpovědným přístupem všech, kteří bez jakýchkoli problémů zruší svou účast, pokud na sobě shledají příznaky respiračního onemocnění, jistě zajistí bezpečný pocit všech, kteří se k nám v Kurdějově přidáte.

Přes všechna přijatá opatření nemůžeme vyloučit, že kdykoli, i těsně před termínem semináře vstoupí v platnost nařízení, které podobné akce plošně zakáže. Pro takový případ máme připravena alternativní řešení:

 • Cílená přednáška a praktické ukázky na dohodnuté konkrétní téma v místě, které si zvolíte
 • Totéž ve školicím středisku MST v Modřanech
 • Telekonference Teams

Během 2 dnů bychom v takovém případě obvolali všechny přihlášené a domluvili se na individuálním řešení.  Protože jsme však již letos v dubnu přišli o možnost uspořádat jarní běh Technického semináře, těšíme se upřímně na osobní setkání a jednoznačně s uspořádáním akce v Kurdějově počítáme.

Jako poděkování a za odměnu všem, kteří potvrdíte svou účast slibujeme, že všechny příspěvky první den budou spíše kratší a budeme je průběžně prokládat praktickými ukázkami měření tak, jak jsme je realizovali v terénu či v laboratořích.  Rádi bychom vám  představili konkrétní zajímavé case studies, které jednoznačně dokumentují užitnou hodnotu  nabízených měřicích přístrojů  a jejich nových funkcí.

Program dvoudenního semináře je rozdělen na středeční část přednášek a čtvrteční praktické workshopy. Večer sportovně – společenských aktivit se pokusíme rozdělit do více souběžných aktivit.  Pokud počasí dovolí, rádi bychom zájemcům nabídli návštěvu špičkového biodynamického vinohradu s výkladem a ochutnávkou. Současně budou k dispozici krytá sportoviště s dvorci pro tenis a badminton. Kromě wellness centra bychom rádi zajistili i možnost venkovního grilování (opět rozhodne počasí – teplejší oblečení se může hodit!) Od 20:00 hodin pak bude otevřeno bowlingové centrum.

Ve středu 21. října od 9:00 do 16:00 hodin zazní jednotlivé příspěvky a proběhnou praktické ukázky s touto tématikou:

Výstavba a měření v sítích 5G od fyzické vrstvy až po synchronizaci a rychlost odezvy:

 • Fyzická vrstva pevných sítí (optická vlákna, WDM, xPON): varianty měření přímou metodou, PON power metery, OTDR a jejich parametry v závislosti na předpokládaném využití. Faceless přístroje s ovládáním z prostředí iOS / Android.
 • Potřebuje dobrá svářečka optických vláken přístup do cloudu a dálkové ovládání? Jaké jsou opravdu rozhodující a důležité vlastnosti a parametry spolehlivého svářecího automatu
 • Správa profilů nastavení přístrojů a úložiště / zpracování náměrů v prostředí R300 serveru, Workflow management (case study spolupráce s OKIN Digital)
 • Fyzická vrstva radiové části sítě (5G NR): spektrální analýza v reálném čase, měření na jednotlivých paprscích massive MIMO, rušení v pásmech 60 GHz až 90 GHz a jeho detekce z dronů
 • Monitoring a analýza trendů pasivních intermodulací na odbočeném rozhraní CPRI, PIM v podmínkách reálného provozu, zkušenosti v pražského Metra.
 • 100G / 400G měření v transportních uzlech, benchmarking nx100G routerů, zkušenosti z NIX
 • Služby na 10G u koncových uživatelů, měření na ONT s rozhraním 10GBaseT, Iperf a Ookla, přesnost a omezení speedtestu běžícího na spotřební elektronice
 • On: „chci tě pozvat na nějakou opravdu romantickou dovolenou!“…Ona: „a bude tam spolehlivá wifina??“ jak se plánuje wifi pokrytí, měření kvality služeb na 802.11, wifi6
 • I v 5G všichni chtějí obrázek: SMPTE ST 2059-2: Synchronizing Professional Broadcast Networks, nové požadavky na stabilitu frekvence a fáze, kde lze najít obnovenou 1 PPS a kde už se musí měřit over-the-air. Nebezpečí asymetrie zpoždění, zkušenosti z měření 10G tras u nejvýznamnějších poskytovatelů
 • Nemáme všude vlastní synchro? Pomůže nám GPS…  vždycky?  Jaké jsou podmínky pro spolehlivou instalaci GPS přijímače, co se musí ověřit

 

Kromě standardní přestávky na oběd mezi 12:00 a 13:00 hodinou rozdělíme dopolední i odpolední blok přednášek coffee breakem.  Bude-li počasí nakloněno návštěvě eko-vinohradu, budeme směrovat konec přednášek už na 15:00 hodinu.

Čtvrteční workshopy budou připraveny od 10:00 hodin a všem zájemcům budeme u jednotlivých stanovišť k dispozici i pro případné konzultace.

JAK SE NA TECHNICKÝ SEMINÁŘ DOSTANETE?

Autem po D1/D2 na odbočku „Hustopeče“. Odbočit do Hustopečí, před náměstím doleva je již značen Kurdějov. Auta lze parkovat v objektu ubytovacího a konferenčního komplexu            Adina / Vinař – pod věží, po levé straně při příjezdu do Kurdějova.


Přihláška na školení:

ano, zúčastním se semináře v Kurdějově
ne, semináře se nezúčastním
semináře se nezúčastním ale část přednášek mne zaujala. Přivítám předvedení v omezeném rozsahu. (následně se domluvíme na místu, termínu a předmětu ukázky)