Nový spektrální a signální analyzátor

Nový spektrální a signální analyzátor – Anritsu model MS2090A  je prvním analyzátorem tohoto renomovaného výrobce přenosných polních bateriových přístrojů, který pracuje v reálném čase. Až 512000 souběžných FFT procesů zajišťuje 100% jistotu záchytu se zachováním amplitudy signálu s trváním 2.055 us a nejkratší detekovatelný děj  5 ns. MS 2090A disponuje šířkou analýzy v reálném čase 110 MHz, čímž překonává všechny své konkurenty a je na úrovni nejdražších laboratorních zařízení.  Velká a rychlá paměť pro zachycení a přehrání záznamů umožňuje například analyzovat 5G NR a LTE signály QAM 256.  IQ složky zachycených signálů lze průběžně streamovat na externí úložiště s kapacitou v řádu desítek TB přes PCIe rozhraní.  5G NR DL měření nabízí možnosti analýzy synchronizace OTA a Massive MIMO signálů. Tento model je přitom slučitelný s populárními soupravami pro hledání zdroje, rušení  (Interference Finder MA2700A se směrovou anténou a GPS azimutem, i Interference Hunter – utilito u pro mobilní vyhledávání zdrojů rušení pomocí všesměrové antény na střeše vozu).  Díky mimořádně kvalitnímu rychlému displeji lze analyzátor MS2090A v režimu práce v reálném čase využít pro nalezení skrytých jednorázových nebo málo četných událostí, překrytých trvalými silnými DL signály RAN sítí.  Impozantní rychlost a přesnost zachycení předurčuje model MS2090A k použití v prostředí radarových, satelitních a navigačních systémů.