Víceportový multi-gigabitový tester NET-BOX

Říj 2, 2019 | Novinky |

Víceportový multi-gigabitový tester NET-BOX od VeEXu je reakcí na množící se požadavky jednoduchého a věrohodného ověření QoS a QoE na skutečně širokopásmovém účastnickém připojení k Internetu. Největším problémem  poskytovatelů Internetu (ISP) jsou jejich vlastní zvídaví zákazníci, kteří využívají své soukromé poloprofesionální nástroje (nejčastěji aplikace běžící na notebooku nebo tabletu) a provádějí často opakovaně speedtest typu Ookla.  Výsledky jsou pak daleko více závislé na kvalitě hardware, typu prohlížeče a instalovaných plug-inech než na kvalitě samotné poskytované služby.  Při rychlostech nad 500 Mbit/s už jsou pak chyby měření v desítkách procent. Hodnoty nad 1 Gbit/s se pak prakticky svépomocí nedají realizovat vůbec.

Nová platforma NET BOX koncepčně navazuje na velmi populární optické reflektometry OPX BOX:  je bez displeje a ovládá se prostřednictvím aplikace instalované na mobilním terminálu (telefonu nebo tabletu).  Na rozdíl od všech konkurenčních testerů této kategorie umožňuje NET BOX současné měření na vice rozhraních: k dispozici jsou 4 porty 1000BaseT a jeden BaseX pro měření až do 10G.  Zařízení provádí standardní  testy na L4 – V-TEST (HTTP speed test) a V-PERF (RFC6349 TCP speed test) jsou názvy pro standardní Ookla speedtest a Iperf.  Přístroj tedy není náhradou již dostupných ručních přístrojů VeEX, jejichž měřicí portfolio je daleko rozsáhlejší.  Díky své koncepci ovládání přes bezdrátové technologie krátkého dosahu (WiFi / Bluetooth / 5G) NET BOX schopen exportovat naměřené výsledky nejen do svého řídicího terminálu, ale i do jakéhokoli ftp serveru včetně R300 od VeEX.

 

Detailnější informace získáte na odkazu.  https://www.veexinc.com/en-us/Products/Ethernet-Speed-Test-Solution-Net-Box

 

První instruktážní videa jsou k dispozici na Youtube a Linkedin: