Monitory / analyzátory SyncE / PTP


Expertní transportní analyzátor pro výstavbu mobile backhaul na bázi SyncE a 1588v2 PTP

Sentinel – Calnex

Stabilita obnovených hodin, emulace Master Clock a Slave Clock, Rb PRC.
Katalogový list
Odkaz na web výrobce

Sentinel – Time Error Over-the-Air

V systémech TDD a FDD, které implementující novější funkce LTE, jako jsou eICIC a CoMP, je měření přesnosti synchronizace Small Cell / eNodeB rozhodující.

Jak zjistíte, že vaše Small Celly vyhovují standardům 3GPP?

Je to také docela výzva, zejména když těmto síťovým zařízením často chybí fyzický výstup 1 pps.

S novou funkcí Over-the-Air Sentinel však může měřit Time Error mezi Small Cell, EnodeB a referencí Sentinelu a zajistit tak, že splňují limity fáze pro standard 3GPP ≤3 μs.

Testování jednotlivých základnových stanic je vyžadováno, aby se zajistilo, že časování rádiového signálu je v limitu +/- 1,5us od společné časové reference (Grand Master).

To je důležité, protože když je PTP obnoven základnovou stanicí, která generuje 1pps (měřeno fyzicky na 1,1us), které je pak zesíleno do Air Interface / antény, kde je požadavek synchronizace 1,5us.

Když Sentinel přijme LTE signál , vyhledá a dekóduje primární a sekundární synchronizační signály (PSS a SSS), aby vytvořil fázové porovnání rádiového signálu – virtuální 1PPS signál.

Virtuální 1PPs signál je následně porovnáván s referenční oscilátorem Sentinelu.

Předpokládáme-li, že přenos je inicializován od začátku trvání sekundy a je zohledněna délka kabelu k anténě a jakékoli další zpoždění, je možné určit absolutní time error základnové stanice. Samozřejmě, pokud přenos začíná se známým časovým posunem od začátku sekundy, pak je možné odpovídajícím způsobem kompenzovat absolutní time error základnové stanice.

Small Celly v klastru vzájemně spolupracují, což jim umožňuje zajistit správnou funkci LTE-A.Pokud jedna ze Small Cell není synchronizována, může působit interference, rušit a rozhodit časovou synchronizaci okolních Small cell.

Protože Small Cell nemají fyzický výstup 1pps, měření pomocí OTA je jediný způsob, jak najít vadnou buňku a problém vyřešit.

Specifikace OTA

Operační frekvence do 3.5 GHz.

LTE Bands TDD a FDD.

Metrika: TIE and Absolute TE

Přesnost měření:±150 ns