Skip to main content

Studiová technika

Profesionální studiová zvuková zařízení, zejména zvukové režie a příslušenství pro nejnáročnější vysílací a výrobní aplikace nebo živá vystoupení.

Jak to funguje?

Systémy využívají na úrovni uživatelského rozhraní mixážního pultu patentované grafické prostředí Vistonics, které zajišťuje intuitivní obsluhu a rychlý nekomplikovaný přístup ke všem prvkům ovládání a nastavení zvukových parametrů na jedné úrovni bez nutnosti přecházet mezi hladinami menu.

Zpracovává všechny známe profesionální analogové i digitální formáty

Mikrofonní a linkové analogové vstupy, linkové analogové výstupy, AES EBU vstupy / výstupy, MADI, SD/HD/3G SDI, ADAT, TDIF, Dolby E, CobraNet, Aviom A-Net, Ethersound. Spolupracuje se všemi známými digitálními multikanálovými výrobními stanicemi (ProTools, Pyramix, Sequoia…). Zajišťuje přímou integraci s interkom-systémy Riedl pomocí karty A-Link a sběrnice MediorNet.

Když v roce 1948 dr. Willy Studer zkonstruoval svůj první přístroj určený pro záznam zvuku na magnetický nosič, málokdo tušil, že vzniká ikona v oblasti studiového zpracování zvuku.  Firma STUDER, která letos slaví 75 let od svého založení  patří bezesporu k nejvýraznějším „brandům“ profesionálního zpracování zvuku. STUDER zaznamenal bouřlivý rozvoj v 80-tých letech, kdy v mateřské továrně v Regensdorfu u Zürichu pracovalo 800 zaměstnanců ve 2 šestipodlažních budovách a součástí koncernu byla i top-class značka hifi elektroniky ReVox.

V Čechách má STUDER extrémně silnou pozici a dlouhou tradici. Možná více než 80% všech instalací velkých digitálních zvukových režií je založeno na legendární řadě STUDER Vista. Jen samotná Česká televize v Praze provozuje ve svých výrobních, zpravodajských a dabingových studiích a přenosových vozech přes 25 těchto režií. Další lze najít v provozech TV Nova, CNN Prima, Českého rozhlasu, a to nejen v Praze, ale i v regionálních studiích v Brně a Ostravě.

Digitální jádro

Nové digitální jádro na bázi serverové technologie předpokládá mix v cloudu a umožňuje plně redundantní podporu 1536 vstupů/výstupů přes fyzickou vrstvu optického vlákna. Podpora speciálních aplikací pro automatizovaný mix velkých živých diskusních pořadů – VistaMix. Systém pro sdílení vstupů a výstupů více režiemi – ReLink.