Skip to main content

Mezi nejžádanější typy měřicích přístrojů od kalifornského výrobce VeEX se jednoznačně řadí analyzátory vysokokapacitních transportních a paketových protokolů.  Modul 6400 v chassis RxT-1200 je preferovaným řešením řady dominantních světových provozovatelů transportních sítí a velkých datových center již od konce roku 2019. Byl to první skutečně přenosný kompaktní bateriový analyzátor až do rychlosti 400 Gbit/s.  Nyní přichází VeEX s novou verzí stejného modelu s označením modulu 6402.  Tento modul vyžaduje použití nového chassis RxT-1202 s vyšším příkonem vzhledem k většímu množství měřicích rozhraní, která mohou být současně v provozu. Nová architektura FPGA podporuje nativní kódování PAM4 i NRZ a lze tedy použít transceivery přímo, bez potřeby různých adapterů.  Plně dvouportová platforma na všech rozhraních

  • 2x QSFP-DD
  • 2x QSFP56/25+
  • 2x SFP-DD/56/28
  • 2x SFP+
  • 2x RJ45

umožňuje provádět současně až 4 nezávislé testy včetně měření na aktivních optických kabelech AOC/DAC.  Śiroká škála rozhraní umožňuje provádět všechny kombinace měření od 10 MHz až po 400 Gbit/s včetně old-school TDM měření na E1 až E4.  Model RxT-1202+6402 zůstává zdaleka nejkompaktnější lehkou bateriovou platformou a zachovává si dobře známé a oblíbené vlastnosti GUI VeEX:  intuitivní ovládání a jednoduchou práci při ukládání výsledků.  Samozřejmostí zůstává několik způsobů vzdáleného přístupu včetně oblíbeného EZ Remote (paralela TeamVieweru)

Lucie Martincová

Author Lucie Martincová

More posts by Lucie Martincová